Jak zjistit, který instalatér je nám nejblíž

Jednou z katastrof, které nás mohou v domácnosti postihnout, je bezesporu únik vody. Může se jednat o kapající kohoutek, nebo i prasklé či uvolněné vodovodní nebo odpadní potrubí. Možností je mnoho, avšak jedno mají společné – mohou rychle způsobit velké škody.

 

Také je pravdou, že mnoho těchto poškození sami opravit nedokážeme. Jen málokdo má totiž znalosti a nástroj potřebné k tomu, aby dokázal například zaletovat vodovodní trubku, uloženou hluboko ve zdi. Nezbývá tedy, než vypnout přívod vody, abychom zabránili dalším škodám, a zavolat instalatéra.

 

instalater2

 

Je jasné, že se bez tekoucí vody dlouho neobejdeme. Proto je důležité, aby byl daný problém vyřešen co nejvíc. I proto se snažíme, aby to námi oslovený instalatér Kanalizace – instalatéři k nám neměl daleko. Jinak řečeno, hledáme zkrátka toho nejbližšího.

 

Problém samozřejmě je, jak zjistit, který to je. Jistě, můžeme zadat do vyhledávače například slova „instalatér+dané město“, a objeví se nám paka zobrazující, kde který z nich sídlí. Zdálo by se tedy, že nám nic nebrání zavolat tomu nejbližšímu. Tak jednoduché to však obvykle není.

 

Pokud bydlíme například v Praze, je dobré zvážit i veškeré uzavírky i jiné dopravní komplikace, které jej mohou cestou čekat. Pokud například víme, že by jej čekala dlouhá objížďka kvůli pracím na silnici, je vhodné zavolat toho, který možná bydlí dál, ale dorazí k nám za kratší dobu.

 

instalater3

 

Ani to však není vše. Tyto nehody se obvykle stávají buď ve večerních hodinách, nebo o víkendech či svátcích. To samozřejmě nemá nic společného se zákony schválnosti, nýbrž s tím, že v tuto dobu vodovodní řád mnohem více používáme, a je tedy mnohem pravděpodobnější, že se případná porucha projeví. Je tedy nutné najít toho, který má v tu dobu zrovna pohotovost.

 

Pak je zde samozřejmě také otázka jeho kvality a schopností. Ne všichni instalatéři jsou stejně dobří. A někdy se zkrátka vyplatí počkat si o trochu delší dobu. Pak budete mít jistotu, že práce bude skutečně kvalitně provedena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup