Opusťte domov s klidným pocitem

Celý rok se těšíme na okamžiky dovolené, které strávíme s partnerem, či s rodinou. Když nastane ten okamžik, obvykle se odehrává v atmosféře zmatku a dohadování, kdo a co měl zařídit, zabalit a nakoupit. Často až v autě, nebo v letadle zpětně a s hrůzou dolujeme v paměti, zda jsme vypnuli žehličku, zalili květiny, nakrmili rybičky…a znovu se roztáčí kolotoč výčitek a hádek.
mini mrazák
Tomuto všemu lze předejít, pokud dodržíte jednoduchou zásadu postupného balení. Znamená to, že každý člen rodiny má svoje zavazadlo nachystáno pár dnů před odjezdem a přibaluje věci, které má v seznamu, nebo ty, které jsou teprve v pračce a sušičce. Den před odjezdem už by každý měl mít vše sbaleno, včetně malého zavazadla (kabelky, batohu), kde jsou důležité věci, jako doklady, peníze, telefon a léky. Den odjezdu věnujte pár chvil kontrole lednice, odkud odstraňte rychle se kazící potraviny. Pokud jedete na delší dovolenou a máte lednici bez mrazáku, vyplatí se ji vypnout ze sítě. Ze zásuvek odpojte pro jistotu i další spotřebiče, jako pračku, sušičku, a televizi. Projděte dětské pokoje a ujistěte se, zda vaši potomci nenechali v zástrčkách nabíječky, které bývají častým zdrojem požárů. Důležitá je i kontrola oken, která nechte pootevřená na mikro ventilaci. Mnoho lidí před dovolenou stahuje na oknech žaluzie, což ale podle policie není dobře, protože tímto způsobem upozorňují zloděje, že byt je prázdný. Na vaši nepřítomnost upozorní i přeplněná novinová schránka.
rohový gauč
Pokud vlastníte drobná zvířata, jako křečky, želvy, plazy, nebo rybičky, nemusíte se obávat, že po dobu vaší týdenní dovolené budou strádat. Ovšem delší čas vaší nepřítomnosti musíte vyřešit návštěvou osoby, kterou pověříte jejich nakrmením. Totéž platí o květinách v bytě, nebo porostu na zahradě, který je třeba zalít. Proto i pro váš klid raději svěřte klíče od bytu společně s vaším telefonním číslem důvěryhodné osobě, která se o vše postará a vy si budete moci bezstarostně užívat svoji zaslouženou dovolenou.

4.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup