Další rána pro XP

Víte vy, co je to Steam? Nu, já to jen mlhavě tušil, a tak se pojďte poučit se mnou.
Tak celéje to o hrách, stahování her a multiplayeru. To je laicky řečeno tehdy, když hraje více hráčů jednu hru. Lhostejno zda jako spoluhráči, nebo jako protivníci.
A ještě stále jednoduše. Pokud jste si na Steamu udělali účet, máte přístup ke všem možným i nemožným hrám. Můžete si je stáhnout do svého stroje, můžete je hrát s někým známým, nebo s kýmkoli cizím.
Tato platforma patří společnosti Valve Corporation. Jasně, že zde nabízejí vyžití i jiné firmy, ale vlastník je jen jeden.
ovladač her
Nu a nyní k věci. Až dosud se ještě stále dalo používat při hraní systémy XP a Vista. Minulý týden však Valve definitivně ukončilo jejich podporu.
Co to znamená pro hráče? No přece to, že si už na této platformě ani neškrtnou.
Proč takové rozhodnutí? Protože dle sledovanosti prý ony dva operační systémy používá již jen jedno procento návštěvníků. Toto jedno procento však jsou desítky tisíc uživatelů z celého světa. Těm nezbývá, než přejít na WIN 7, nebo vyšší.
Jasně že systém jako takový fungovat nepřestane, ale bez podpory je snadno napadnutelný a bez záplat jakbysmet. Pokud nějaký šťoural huhlá něco o tom, že je to systém z doby kamenné, tak klidně oponujte. Třeba i tím, že napříkladXP používá letadlová loď HMS Queen Elizabeth a rozhodně není sama.
nadšení z výhry
Tento OS je všemi, nebo byl, uznáván jako nejlepší. Jak amatéry, tak i profesionály. Jinak by těžko Británie vyslala na vodu něco, co stálo tři a půl miliardy liber se systémem, který by nebyl nějak v pořádku. A to se chystá další loď s názvem HMS Prince of Wales.
Vidíme tedy, že slavné „xpéčka“ nejsou úplně odepsaná. Pokud nepotřebujete na internetu hrát, nebo dělat cokoli jiného, může vám klidně tento operační systém fungovat dalších deset let. Bohužel jejich podpora skončila snad už ze všech stran. R.I.P.