Dovolená u Balatonu znovu frčí

Maďarské moře, jak se jezeru Balaton také občas přezdívá, nemělo v dobách minulých příliš dobrou pověst. Jednoho času se zde ani nejezdilo a o Čecha bychom vážně skoro nezavadili. Ovšem dnes je situace opravdu znatelně lepší a Maďarsko se tak těší přívalu turistů, kteří si dovolenou u jeho největšího jezera skutečně užívají se vším komfortem.
lavička na pláži
Balaton – velké lákadlo
Největší jezero ve střední Evropě se dnes opravdu může pyšnit svými službami, skvělými plážemi, čistou a příjemně teplou vodou, množstvím cyklostezek, které se v jeho blízkosti nacházejí, příjemnými promenádami a skvělými místními specialitami, doplněnými výborným místním vínem.
Dovolená v dnešní době zde představuje široké spektrum ubytovacích služeb od soukromých penzionů, dobře vybavených kempů až po hotely nejvyšší úrovně.
Oblíbené u rodin s dětmi
Odjakživa bylo toto jezero v obležení rodin s dětmi, díky mělčině, která vede až stovky metrů do středu jezera je toto místo ideální pro dětské radovánky. V letovisku Balatonboglár leží velmi oblíbená a bezpečná písečná pláž, která je doslova rájem pro děti všech věkových kategorií. Rodiče si zde samozřejmě také přijdou na své, hlavní však pro ně je skutečnost, že jsou děti spokojené.
Teplota vody se zde v sezoně pohybuje mezi 26 – 28 stupni Celsia, takže skutečně balzám na duši. Sladká voda také dětem příjemně lahodí a na rozdíl od té mořské, je neštípe v očích.
jezero balaton
Skvělé zázemí
Většina maďarských letovisek dnes nabízí perfektní služby pro klientelu všech kategorií. Od luxusních wellness hotelů, přes rodinné penziony i menší hotýlky s rozmanitými službami, po zajímavé vodní atrakce, skvělé restaurace a také zábavu všeho druhu.
Výborná je rovněž dopravní dostupnost do Maďarska, kdy na rozdíl od břehů Jadranu jsme zde autem, co by kamenem dohodil. Z Brna kupříkladu za čtyři hodiny jízdy a to je vážně luxus.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup