Dříve jste se tomu smáli

Jak člověk stárne, pomalu ale jistě přichází na to, že věci, kterým se v raném mládí smál a připadaly mu trapné, mu s přibývajícími léty zase tak hrozné nepřipadají anebo dokonce jim přichází na chuť. Může se jednat například o jídlo. Když jsme byli malí, nenáviděli jsme kupříkladu olivy. Nebo koprovou omáčku. Nebo houby. No a dnes, když se nám roky sčítají, dali bychom cokoli na světě, kdyby nám někdo uvařil, a ještě naservíroval koprovou nebo rajskou omáčku.

kámen ametrín

A třeba také proto jezdíme na víkendy rádi k maminkám, kde se v tomto směru o nás někdo postará. A tak je to se vším. Před pár lety, kdy jsme teprve začínali a pracovním nasazením v zaměstnání bychom se tomu smáli, když bychom viděli svého kolegu nebo kolegyni, jak si natáhne v kanceláři podložku a přes obědovou pauzu jde meditovat před oknem kanceláře, ze kterého má výhled. No ale dnes? Co bychom za takovou chvilku klidu dali!

Pojďme si osvětlit tuto záležitost

Meditace není sprosté slovo. Hození se do klidu, lidově řečeno, utřídění myšlenek, myšlení na něco pozitivního, má blahodárné účinky na naši mysl. Možná až doslova okouzlující. Proč něco takového nevyzkoušet, pokud nás naše zaměstnání dohání s nasazovaným stresem už opravdu skoro až k šílenství, i když práci máme třeba rádi a činnost, kterou jsme si vybrali dělat, prostě zbožňujeme.

ametrín

Ale aby všechno klapalo, je někdy opravdu potřeba kmitat a kmitat a honit se za kýženými výsledky. Bohužel to často ale mívá neblahé účinky na naše zdraví a může se to na něm hodně podepsat. Vykašlete se na předsudky a udělejte něco pro sebe a svoje duchovno. Uchopte do rukou vzácné minerály, kterých existuje až tisíce druhů a každý pomáhá s něčím jiným. Definujte si, s čím nejvíce potřebujete pomoci a začněte. Třeba ametrín je ideálním parťákem pro duchovní očistu a hledání klidu mysli.