Již žádné nepříjemné nahlížení do registrů dlužníků

Když chcete získat úvěr, musíte projít mnohdy velmi přísným sítem. Tohle síto má za úkol jediné, a to odstranit potenciální hrozbu neplacení splátek. Banky se tak brání proti tomu, aby si úvěry brali lidé, kteří si je nemohou dovolit. Nezřídka se totiž stává, že finančně méně gramotní lidé si vezmou na své bedra úvěr, jehož splácení následně nezvládají. Důvodem pro úvěr je však touha po pořízení něčeho, na co by si onen člověk vydělal jenom velmi stěží.

hotovost

Nebankovní společnosti však mají v tomto ohledu jiný názor. Proto nabízí peníze i těm lidem, kteří si nemohou úvěr zdánlivě vůbec dopřát. Z této praxe pak plyne několik problémů, z nichž některé jsou méně závažné, některé naopak až příliš:

  • Člověk, který nemá na splácení úvěru peníze, se může dostat do smyčky, kdy si začne půjčovat stále další a další úvěry, aby mohl splatit ty předchozí.
  • Ne každý má dostatečně vysoký příjem na to, aby si mohl dovolit splácet každý měsíc třeba i více jak deset tisíc korun.
  • Omezení plynoucí ze splácení může být mnohdy velmi velké, což nemusí každému vyhovovat

Situace je však v dnešní době takové, že hypotéka bez registru se stává neustále oblíbenější. Může za to právě skutečnost, že společnost, od které si dlužník chce půjčit peníze, nebude hledět na to, jakou máte minulost, pokud jde o splácení úvěru. Mohli jste mít v minule problémy, ale tato společnost vám peníze i přesto půjčí. Zde však nastává otázka, zdali je to vhodné nebo nikoliv. Myslíte si, že nyní již nebudete mít se splácením problémy?

pořadače

Abyste nemuseli litovat svého rozhodnutí a toho, že musíte měsíc po měsíci splácet mnoho tisíc korun, pak bude nejvhodnější kontaktovat externí firmu, která vám v rámci finančního poradenství pomůže. Takovou pomoc byste neměli zanedbávat, neboť není žádná ostuda přiznání si, že nejste finančně dostatečně vyspělí na to, abyste sami rozhodovali o tom, zdali je daná hypotéka pro vaše potřeby vhodná nebo naopak není.