Módní barvy jara

Módní barvy každého období jsou určovány na základě přehlídek z Newyorského fashion weeku společnosti Pantone. Společnost Pantone je známá pro svůj systém barev. Patentovaný barevný prostor využívají v řadě odvětví, převážně se jedná o tisk. Systém této společnosti inspiruje výrobce barev, vláken ale i plastů. Tato společnost je zajímavá pro svou soutěž Barva roku.
rozkvetlý strom
Hlavní barvou letošního jara, podle stránek společnosti Pantone, se stane Korálová (odstín Living Coral), která byla současně vyhlášena barvou roku 2019. Jde totiž o povzbudivou, hravou a optimistickou barvu. Podle mnohých symbolizuje klid, stálost a sebevědomí. V roce 2018 ocenění barva roku získala ultra fialová.

Tento rok stránka zveřejnila na svých stránkách celkem 16 barev, které by měly vládnout první polovině roku 2020. Jde o 12 výrazných odstínů, společně s 4 neutrálními.

Pokud se zaměříme, spíše na přehlídky společnosti Pantone, zde se objevovaly především jiné barvy, více výrazné. Šlo hlavně o sytý odstín oranžové, taktéž nazývaný jako kurkuma, nebo odstíny žluté. Žluté odstíny převažovaly, a to od tmavé až světlé. Své místo zde měla také pastelová žlutá, zlatavá žlutá nebo neonově žlutá.

Letošní jaro nepřijde ani tento rok o červenou, která bude dominovat v podobě ohnivé Fiesty, popřípadě zde bude mít zastoupení i elegantní odstín tmavě červené nazýván Jester Red.

Jaro nebude pouze v barvách, kterými zaujmete na první pohled, ale velký vliv budou mít také neutrální barvy. Bude se jednat především o všechny odstíny béžové, studené odstíny šedé anebo oblíbená karamelová.
slečna na louce

Módní kritiky byste ovšem nevyvedli z míry ani klasickou modrou nebo tyrkysovou barvou, které dlouhodobě patří mezi společností velmi používané barvy. Tento rok by si tedy každý mohl najít svou barvu, jelikož spektrum barev je opravdu široké.