Peníze jdou ke dnu


Jak si musel všimnout každý z vás, provází nás v dnešní době celá řada problémů. Mnohé se od jara dokázalo zkomplikovat, v lecčem začal panovat třeba i totální chaos, leccos kvůli tomu skomírá nebo dokonce krachuje. A všichni bez výjimky na tuto chaotickou dobu provázenou zákazy a komplikacemi nějak doplácíme. Někdo méně, někdo více, ale nikdo nemá za stávajících podmínek důvod k radosti. Snad jedině s výjimkou těch z našinců, kteří stihli své finanční úspory investovat do zlata.

zlato na krabičce

Když je totiž někdy situace podobně komplikovaná, jako je ta právě nyní panující, propadá se ekonomika a s ní ruku v ruce i hodnota měny, jež je v takové ekonomice používaná. Reálná hodnota české koruny je tak stále nižší a nižší, za tuto si lze pořád méně a méně koupit. A to není nic radostného pro nikoho, kdo má alespoň nějaké ty peníze. A nejvíce na to doplácejí logicky právě ti, kdo mají naspořené finanční prostředky. Takoví lidé doufali, že si za to, co si v minulosti odtrhli od úst, v budoucnu něco koupí, a musí s nelibostí sledovat, jak se jejich kupní síla rozplývá v nenávratnu.
Zatímco ti, kdo své úspory vložili do zlata, mají své jisté. Tento drahý kov svoji hodnotu navzdory ekonomickým problémům neztrácí, a proto ten, kdo ho má, může tento kdykoliv směnit za peníze, a to za stále více peněz.

zlaté cihličky

Výkup zlata je tedy pro kdekoho výhodnou záležitostí. A to nejen proto, že se dá tímto způsobem zajistit ochrana úspor před znehodnocením, ale třeba i proto, že se tu neplatí daň z přidané hodnoty a toho, kdo se spolehl na tuto výnosnou investici, tak stát neodírá.
Ten, kdo u nás investoval do švýcarského zlata, na tom tedy prokazatelně vydělal. A protože je zlepšení situace na našem trhu v nedohlednu, můžete být podobnými šťastlivci i vy. Protože měna zjevně půjde i nadále dolů a zlato tedy nahoru. A jenom blázen by se v této situaci nepojistil investováním právě do zlata.