Výběr správného kompresoru

Stlačený vzduch je velmi dobrým sluhou, a proto jej využíváme na všech různých místech. Pro jeho stálou dodávku stačí zakoupit správný šroubový kompresor.

Výběr správného kompresoru

Dostatečné parametry

Stlačený vzduch má při vyšších tlacích slušnou sílu, která nám může pomoci všude možně, a proto je zapotřebí v mnoha firmách. Pro takové používání je třeba opravdu slušný kompresor, který bude stačit na tempo práce a vydrží ho provádět bez větších problémů spousty let. Sice něco takové stroje stojí, ovšem opravdu se vyplatí do nich investovat, protože toho mnoho vydrží a za provoz nevyhodíme zbytečné peníze.

nezávislý kompresor

Jedním z nejdůležitějších údajů je rozhodně výkon, aby nádobu naplnil za slušnou dobu a měl na to dostatek síly. V kombinaci by měla být dostatečně velká nádoba pro stlačený vzduch, aby kompresor nemusel neustále spínat. V průmyslu se v drtivé většině případů volí olejové kompresory, kdy se píst hezky maže. Pokud tedy zvolíme stroj s optimálními vlastnostmi, tak můžeme hezky plynule pracovat, kdy budeme mít správný tlak vzduchu a při poklesu se nám zase doplní. Takto je práce plynulá a jde od ruky.

Šroubový typ

Na trhu máme dva základní typy, kdy se dělí na pístové a šroubové kompresory, přičemž každý má nějaké své plusy. Dnes se zaměříme na ty šroubové, kdy zajištují neustálý přísun dostatku stlačeného vzduchu. Princip je postaven na tom, že uvnitř je srdce kompresoru složené ze dvou speciálních šroubů, jenž se od sebe pravidelně odvalují a tím stlačují vzduch a ženou jej do vzdušníku. Moderní stroje mají i šikovné frekvenční měniče, jenž se starají o plynulý chod, který je regulován podle potřeby.

šroub na zemi

To v praxi znamená, že se výkon řídí podle odběru vzduchu, a proto vždy kompresor běží na optimální výkon. To má za následek úsporu elektřiny a také prodloužení životnosti, což je rozhodně výhoda. Šroubový kompresor cena je sice vyšší, ovšem když si vezmeme, kolik udělá práce při stálém provozu a vezmeme v potaz i jeho kvalitní zpracování a slušnou životnost, tak zjistíme, že má opravdu smysl a je to dobrá investice do budoucna.