Podzim pro Vás nemusí být negativním, naučte se ho užívat

Podzim není nadarmo označován za období depresí a dokonce i statisticky vede tabulku spáchaných sebevražd za celý rok. Je potřeba říct, že to možná není tolik jeho vinou, jako naší vlastní. Možná spíš jen nedokážeme pochopit, že se nám podzim snaží poskytnout odpočinek po pro tělo náročném létě a donutit nás, abychom si udělali čas sami na sebe, a poskytuje nám možnost seberealizování. Mnohé z nás unavuje brzké stmívání a ranní dlouhá tma. Jak s podzimními dny naložit a zužitkovat je v náš prospěch?
zimní relaxace

Chce se Vám spát? Spěte.

Podzimní atmosféra u mnoha lidí způsobuje únavu. Pokud Vás tedy po příchodu domů z práce láká rozestlaná postel, nebraňte se jí a užijte si doplňující půlhodinku spánku. Neberte to jako mrhání časem, podzim Vás jen připravuje na dlouhou zimu a chce tělu dopřát odpočinek, tomu se určitě nebraňte.
podzimní doplnění energie

Pohyb prokrvuje tělo

Jak se všem jistě známo, sportem dochází k celkovému prokrvení těla a nastartování celého těla. Pokud se Vám tedy u odpoledního čaje zavírají víčka a Vy zrovna nemáte chuť na spánek, věnujte se sportu. Důkladně se oblékněte, abyste zbytečně neutrpěli zdravotní újmu a vyjděte ven. Stačí delší svižná procházka, jízda na kole, hodina squashe, či běh. S tím začínejte pomalu a zvolte vhodnou obuv. Uvidíte, že se po příchodu domů budete cítit svěže, jako byste právě vstali.

Dbejte na sebe

Užívejte si, že máte tolik času, jako nikdy předtím. Uvědomte si, že tentokrát už se nemusíte nikam hnát, za ničím spěchat. Venku se brzy tma, usedněte tedy s příjemnou dekou, Vaším oblíbeným čajem a knihou u rozpáleného krbu a užívejte si tyto chvíle odpočinku.
červené listy

Zaplaťte si oblíbenou prohřívací masáž. Lehněte si a nechte se obsluhovat a pečovat o sebe. Věřte tomu, že i tohle období klidu a zdánlivého nicnedělání má na nás důležitý vliv. Buďte citliví a snažte se podzim pochopit a přestat ho nenávidět. Sami uvidíte, že v příštích měsících budete rádi za to, co Vám přinesl.