Výběr nového monitoru

Nu, je třeba rozbít prasátko, vysypat pracně naspořený milion a vydat se do obchodu koupit nový. Oprava nemá cenu. To by vám jedno prasátko nemuselo stačit.
Dnešní monitor už sice nestojí milion, ale pokud chcete něco kvalitního, tak zadarmo to také nebude. Na co se zaměřit?

binární systém a monitory

· Velikost displeje
· kontrast displeje
· zorný úhel téhož
· doba odezvyVelikostje zcela jasná, zde jsou debaty zbytečné. Pokud budete monitor využívat i jako televizor, tak musí jít vaše volba jednoznačně do větších rozměrů. Skutečně nemá smysl dívat se na super rozlišení na pěti palcové obrazovce. Dále musíte monitor přizpůsobit svému zraku, zde znova platí, máte-li problém s očima, tak čím větší tím lepší. Ne, ten problém, displej pochopitelně.
Kontrastje trochu sporná otázka. Při skoro přesné definici, co to vlastně je, můžeme říci že vyjadřuje rozdíl mezi nejsvětlejším a nejtmavším místem na obrazovce. To je standardní kontrast, dynamický pracuje jinak a nebudeme jej zde řešit. Jen si řekněme, že minimum by měl být 600:1. Samozřejmě jsou i lepší, ale již za vyšší cenu.
pc a kaktus
Zorný úhelje to, z jak velikého úhlu uvidíte ještě kvalitní obraz. V práci je nejlepší ten nejmenší úhel, aby šéf neviděl, co na počítači zrovna provádíte. Doma je to však pravý opak. Tedy pokud nekoukáte na čuňačinky a máte někde v domě děti. Zvažte sami, jak tuto otázku vyřešit. To je čistě na vás prodavač to neví.
Poslední položkou je odezva. Ta se dnes však již nějak neřeší. Myslím, že monitory se dělají již všechny v takové kvalitě, že je to zbytečné. Snad jen hráče to může ještě zajímat. My si přesto řekneme, že odezva udává dobu, během které se vymění obraz na displeji. Ta by neměla být více než 4ms.
Pak už jen zbývá hlídat si drobnosti, například kde se zasunují kabely, zda nebudou vypadávat, nebo zda má vámi zvolený monitor možnost výškového nastavení na podstavci. Šťastnou volbu.