WhatsApp a jeho funkce, které pravděpodobně neznáte

WhatsApp v poslední době figuruje mezi nejpopulárnějšími mobilními chatovacími aplikacemi světa. Pokud také patříte mezi jeho uživatele, mohla by vám přijít vhod některá z méně známých funkcí, které si popíšeme v tomto článku.

whatsapp ikona

Editace obrázků před jejich odesláním

Dříve než svým kontaktům pošlete fotografii z vašeho mobilu, můžete ji vylepšit. Nejnovější verze WhatsAppu nyní obsahuje funkci, jež umožňuje například oříznout obrázek či jej otočit z vertikální polohy na horizontální a naopak.

Jak toho docílíte? Zmiňovanou funkci naleznete v pravém horním rohu. Je třeba ji využít ještě před odesláním fotografie.

Neplýtvejte data

Chatování pomocí mobilní aplikace není pouze o psaní textu. Často nám naše kontakty posílají obrázky a v některých případech i videa. Jak si asi umíte představit, velikost těchto souborů mnohonásobně převyšuje datovou náročnost přenosu textu.

Vzhledem k tomu, že mobilní data mohou být poměrně drahá, vyplatí se využít funkce pro jejich úsporu. Jak ji zapnout?

V hlavním menu přejděte do nastavení a v něm naleznete možnost definovat, za jakých okolností se obrázky a videa mohou stahovat. Ujistěte se, aplikaci povolíte stahování dat pouze v případě, že jste připojeni pomocí sítě wifi.

Vypněte si zvuk pro konkrétní skupiny

Pokud jste členy skupiny s větším počtem účastníků, pravděpodobně vám denně chodí desítky různých zpráv. Za normálních okolností aplikace na každou z nich upozornění zvukovým signálem. V případě velkého množství zpráv to však může být poměrně nepříjemné. Pokud nechcete zcela vypnout vyzvánění telefonu, můžete deaktivovat zvukový signál pro konkrétní skupinu.

whatsapp technologie

Stačí dlouze podržet prst na názvu skupiny, načež se vám objeví menu, jež nabízí tuto možnost. Po jejím zaškrtnutí vás již nebude obtěžovat zvuk ani při sebevětší aktivitě ostatních členů. Na druhou stranu se nemusíte obávat, že byste něco důležitého zmeškali. Telefon vás stále bude upozorňovat na nové příchozí zprávy pomocí blikající kontrolky.