Chlorové tablety je potřeba mít

Blížící se letní sezóna vám dává na známost, že e je čas postarat se o důkladnou údržbu vašeho bazénu a připravit ho na období koupání. Kromě základního servisu a jeho nezbytného vyčištění, byste se měli rozhlédnout i po chemii, která jeho vodu bude celé léto udržovat v optimální hladině – a bez nečistot.
Každé bazénové vodě je nutné dopřát takzvanou chloraci – to znamená, že jí musíte obohatit o chlorové částice. A díky dostupným tabletám se vám to jistě povede.

slunění

Okamžité nebo průběžné využití

Chlorové tablety do bazénu můžete použít hned dvěma způsoby. Ten první spočívá v šokové aplikaci, kdy aktivní chlor vaši vodu desinfikuje. Do velké míry ji pomáhá udržet ve stejném stavu, v jakém byla při napouštění bazénu. Další možností je využívat jich průběžně a pravidelně sledovat hodnoty chloru, které v případě nouze upravíte.

  • Na rozdíl od multifunkčních tablet 3v1 nebo 5v1, neobsahují další účinné složky, které vám bazénovou vodu pomůžou udržet zcela čistou a čirou. Právě proto je potřeba myslet i na optimální vyvážení pH a zabránit tvorbě řas, které by ji zakalily.

zakrytý bazén

Jednoduché použití do každé nádrže

V závislosti od velikosti vašeho bazénu, si zvolíte typ tablet, které by byly pro něho ideální z hlediska rozměrů. Pokud máte menší typ – třeba nafukovací nebo skladný, dejte přednost menším typům, které nalezete v sekci Mini.
V opačném případě, když je vaše nádrž rozměrná a poměrně hluboká, dopřejte jí komfortní péči na bázi chlorových tablet s názvem Maxi.
Tyto tablety jsou vhodné do všech typů stojatých vod, které slouží ke koupání.Nemějte obavy z toho, že je automaticky nevyhnutelné mít k nim i filtraci. Využijete jich i v případě, že ji nevlastníte a docílíte tak správného ošetření vaší vody, která chemii potřebuje. Snadno je vložíte do plováku, který se postará o to, aby se pomalu uvolňovaly a rozptýlily.
Díky nim si zcela jistě užijete vaše koupání bez potíží, které máte v plánu praktikovat celé letní období a bez omezení.