Chytré hlavičky

Děti si rády hrají a neměli bychom je zbytečně zatěžovat věcmi, na které zatím ještě nejsou zralé. Pokud je však chcete vzdělávat ještě před samotným nástupem do předškolního zařízení, pak tou nejlepší formou bude hra.
zvířátka u písmenek
V první řadě myslete na to, že každé dítě je jiné, má svoje tempo, je šikovnější na něco jiného. Hlavní chybu, kterou rodiče, a především to jsou maminky, dělají, je, že porovnávají. Tendence vychloubat se svou ratolestí, že právě ona je tou nejchytřejší, nejbystřejší a nejšikovnější, po všech stránkách nadaná a dokonalá, máme všichni. Jsme na ty svoje potomky hrdí a každý nepatrný krůček je pro nás hotový zázrak.
Sami můžeme přispět k tomu, aby dítě bylo chytré a vnímavé, ideální je forma hry, která je přijatelná pro obě strany a navíc si tak můžete užít i spoustu zábavy. Rozvíjet se tak dá znalost slov, poznávat příroda, jednoduché počty zvládne snadno dítě již před samotným nástupem školní docházky.
Základem kvalitní slovní zásoby nemůže být jen pasivní koukání na televizi nebo poslouchání čtené knížky. Je třeba přimět dítě k tomu, aby se samo slavně projevilo. Využít můžete jakoukoliv volnou chvilku, v čekárně u lékaře, ve frontě v obchodním domě, na zastávce městské hromadné dopravy, všude kolem nás je spousta slov.
Příroda je skvělou učitelkou, při procházkách se i ti nejmenší dokáží naučit spoustu názvů rostlin, stromů a zvířat. Park najdete i ve městě, víkendy můžete využít k delší túře lesem. Na vesnici to děti mají o něco jednodušší, mají kolem sebe spoustu domácích zvířat a na zahradách spoustu ovoce, zeleniny a květin.
výuka ještěrek
Okolní předměty jsou výbornou vyučovací pomůckou, všude kolem sebe děti uvidí tvary hranaté, kulaté, čtvercové, a to se v matematice určitě bude hodit. Stejně tak můžete věci kolem sebe co nejpodrobněji popisovat, můžete si o nich vyprávět a dokonce i vymýšlet příběhy, tím se tříbí samotná fantazie.