Jak vybrat správné posuvné dveře

Ne nadarmo se o posuvných dveřích říká, že jsou variabilní a také praktické. Proč? Protože nezabírají tolik volného prostoru při jejich otevírání. Nikdy navíc nepřekáží a tak je možné využít i běžně nepřístupné místo těsně dveří, kam by se jinak otevíralo křídlo dveří.
vchod na zahradu

Pokud člověk uslyší termín posuvné dveře, automaticky si vybaví dveře, které se posouvají po stěně. Jejich ovládání je velmi jednoduché a hlavně intuitivní. Dveře snadno odtáhnete pomocí kolejnic, které se umisťují jak do stěny, tak i podlahy. Tento typ dveří je velmi praktický, pokud máte nedostatek prostoru. Jednou z nevýhod je ale to, že se posunují po stěně, takže stěnu nelze nijak využít.

Dalším možným řešením jsou dveře, které jsou posuvné do pouzdra . Ty jsou umístěny přímo ve stěně, které problém s nefunkční stěnou okamžitě odstraňují. Jestliže potřebujete dveře otevřít, stačí je jen zasunout do pouzdra pomocí kolejnic, které jsou umístěny v podlaze.

Možná si teď říkáte, jaké jsou vlastně výhody a nevýhody tohoto typu dveří. Díky tomu, že je rám umístěn do stěny, stavební pouzdro umožňuje dveře zasunout přímo do stěny. Jedná se vlastně o výhodu ale i nevýhodu. Proč? Jejich výhodu jsme zmínili již výše. Jedná se o volný prostor v místnosti. Je možné ušetřit i několik centimetrů místa, což rozhodně člověk v malém bytě ocení.
dveře do koupelny

Tento styl dveří také oceníte při stěhování, kdy vám průchod nebudou komplikovat otevřená dveřní křídla. Významným plusem je také otevírání a zavírání dveří. Tento styl jistě ocení i handicapovaní, kterým mohou klasické dveře dělat nemalé problémy. Do posuvných dveří se dá snadno zatlačit dlaní a otevřou se samy, čímž je problém snadno vyřešen.

Nevýhodou posuvných dveří je ale problém při čištění, kdy se do pouzdra zanáší různé nečistoty a vy je nemáte jak z pouzdra odstranit.

Jak se ale říká, vše má své výhody a nevýhody a je jen na nás, pro co se rozhodneme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup