Mistrovství světa v hokeji – Finsko vs Česko

Mistrovství světa v hokeji 2022 je často velikým překvapením, které se týká výsledků různých zápasů. Pojďme se podívat na utkání Finska proti Česku. Mnoho lidí věřilo, že po výhře nad Amerikou, které bylo těsné (1:0 pro Česko), tak se náš tým nepřestane snažit a bude bojovat stejně jako proti USA. Bohužel si mnoho lidí myslí, že právě prohra proti Finsku byla taktickým tahem. Pokud bychom totiž vyhráli nad Finskem, tak by nás ve čtvrtfinále čekalo opět nemilé shledání s Kanadou, se kterou v poslední době nemáme úplně ty nejlepší zkušenosti. Jelikož jsme ale prohráli (3:0 pro Finsko), tak nás tak čeká jako soupeř Německo.

sport

Z Německa fanoušci strach nemají, jelikož se nikdy neukázalo jako velmi silný soupeř. Ale na druhou stranu z Německa mají někteří fanoušci strach, jelikož toto mistrovství Německo nepředvádí vůbec špatný výkon. Takže je otázkou, zda to byl taktický plán a prohrálo se úmyslně nebo to bohužel jen nevyšlo.

Za mě osobně to jen nevyšlo. Finy jsme porazili jen na hrách před mistrovstvím světa, ale teď se nám to nepovedlo. Češi hráli vždy začátky třetin velice dobře, stříleli často na bránu, dávali soupeřům zabrat, ale nestačilo to ani na jeden gól. Zbytek třetin bylo často jen bránění. Jako kdyby nám došli síly a my se jen snažili, abychom nedostali gól. Samozřejmě se to dá pochopit, jelikož den předtím jsme hráli náročný zápas proti již zmiňované Americe. Zápas proti favoritům dá zabrat nejen psychicky, ale i fyzicky.

sport

Finsko tedy nakonec vyhrálo 3:0 a ve čtvrtfinále se utká proti Slovensku, což za mě osobně bude velice zajímavý zápas. Bude důležité, zda si Finsko po zápase s Českem pořádně odpočinulo a nabralo mnoho nových sil proti tomuto soupeři. Mnoho lidí věří více Finsku, jelikož Slovensko na letošním mistrovství světa nepředvádí žádné zázračné výkony a hraje ze čtvrtého místa ze skupiny A, což je na Slovensko po olympiádě docela zvláštní.