Neobvyklé způsoby obdarování květinou

Květiny pro muže

Mnozí z vás budou souhlasně přikyvovat, že obdarovat květinou muže je přinejmenším neobvyklé. Neobvyklé to možná je, ale rozhodně se nejedná o ojedinělý jev, hodný zaznamenání v knize rekordů a kuriozit. Vůbec to nesouvisí ani se změnou sexuální orientace, ani s útlocitným chováním některých partnerů, muži zkrátka dostávají květiny poměrně často od svých partnerek, a to většinou ze zvědavosti. Zajímá je totiž jejich reakce – přijetí daru, ženy tím zjišťují, jaký vztah muži ke květinám a obecně k rostlinám mají. Jedná se přece jen o křehké živé stvoření a každá citlivá partnerka se potřebuje ujistit, jak je její přítel nebo manžel pozorný nejen vůči květinám, ale i k domácím zvířatům, což se také může projevit v jeho budoucím vztahu k (prozatím nenarozeným) dětem.
Pro začátek můžete zkusit barvu květů rudou, oranžovou, nebo fialovou v kombinaci s bílou a podle jeho mentality vybírejte od růží přes tulipány až po gerbery nebo slunečnice. Můžete také mezi řečí nenápadně sondovat, které květiny by váš nejdražší viděl třeba na jídelním stole.

Luční květiny

Uvažovali jste někdy nad tím, obdarovat svazkem květin křehkou bytost s citem pro romantiku, milující otevřenou krajinu, co láká vůní neprozkoumaných dálav, se Sluncem nad hlavou a s prozpěvujícími ptáky poblíž? Zkuste si objednat, nebo sami natrhat kopretiny, jitrocel, hluchavku, hvozdík, pryskyřník, pomněnku, řebříček a čekanku, převázat je barevnou stuhou a uvidíte, jak se ta bytost vedle vás najednou začne měnit k nepoznání.

gerbery

Květiny pro děti

Děti by měly získat již v raném věku vztah nejen k okolní přírodě, ale i ke květinám. Učíme je zalévat a starat se o rostliny pěstované v květináčích nebo na zahradě, můžeme je seznamovat i s krásou tradice obdarovávání květinami řezanými. Děti by je měly od nás dostávat častěji, aby mohly obdivovat jejich fantastické tvary, barvy a vůně, zvlášť v dnešní přetechnizované době, která nahrává spíš odcizení lidí od přírodních krás. Můžete je obdarovat zakoupenou kyticí z květinářství, případně si ji nechat dovézt až domů specializovanou firmou, která provozuje rozvoz květin Havířov.

purpurové

Živé květy darované dětem utužují vztahy v rodinách a podporují přátelství mezi nimi a jejich rodiči a prarodiči. Dětem můžeme do květinového svazku přidat třeba i nějakou drobnou hračku, nebo čokoládu.