Trhání osmiček Praha

Zuby jsou důležitým nástrojem pro samotné přežití. Díky nim dochází k rozmělnění potravy a jejímu následnému zpracování. Díky nim si můžeme každý den dopřávat naše oblíbené pochoutky, a to zcela bez námahy či případné bolesti. Problém nastává, pokud naše zuby nejsou v úplném pořádku, především pokud nám brání prožívat náš den naplno.

jídlo zuby

Občas nastane nutnost navštívit zubního lékaře i v jiné situaci než je ta preventivní. V takových chvílích je důležitá včasná konzultace s odborníkem z oboru stomatologie, neboť včasný zásah může vaše zuby zachránit. Vyčkávání a zahánění bolesti léky v tomhle případě rozhodně není na místě.

V lidských ústech se nachází celkem 32 zubů. Většina z nich se prořezává v průběhu dětství, kdy vystřídají první mléčný chrup. Jsou však i výjimky, které vyrostou nejčastěji až mezi 18. a 24. rokem života. Říká se jim zuby moudrosti, jedná se o třetí stoličky v řadě, lidově řečeno osmičky.

Problémem osmiček je jejich vysoká míra kazivosti. Zároveň se nacházejí až hluboko v ústech, kam se s běžným kartáčkem a mezizubním kartáčkem dostáváme jen s obtížemi, tím pádem nejsou v mnoha případech dokonale vyčištěny. Pak vznikají nepříjemné kazy a další problémy. Řešením je daný zub vytrhnout. Jedná se o častý zákrok, v některých případech je prováděn dokonce i v rámci prevence. Trháním osmiček Praha se zabývá ordinace Clinic+. Jedná se o obor stomatologické chirurgie, kdy vám bude při zákroku provedena extrakce postiženého zubu.

zubař zuby

Zuby osmičky nemusí nadělat problémy pouze skrz svou vysokou kazivost. Může se stát, že začnou růst špatným směrem. V tom případě je postup vytržení daného zubu také na místě.

Zuby jsou naší potřebou i chloubou. Nedopusťte, aby kvůli jedné části byl postižen celek. Už při prvních bolestech nebo nepříjemných pocitech kontaktuje svého stomatologického lékaře, který vás vyšetří a doporučí další postup.