Půjčka může znamenat spásu

Ten, kdo nemá dost peněz, nevzbuzuje určitě v nikom z nás solventních závist. Někomu takovému totiž sice můžeme závidět i ledacos jiného, třeba zdraví nebo lásku, ale když zvážíme všechna jeho pro a proti, stejně dospějeme k názoru, že jeho život není takový, o jaký bychom stáli. Je to logické, protože jenom ten, kdo má peníze, má i všechno to, co je k životu třeba, jenom ten si může koupit to, bez čeho se nedá normálně existovat.

Jenže skutečnost už je taková, že někteří z nás zkrátka někdy nejsou dostatečně finančně zajištění. A potom tedy bojují dost možná i o pouhé holé přežití. Může to být osudem kohokoliv z nás, potkat to může ty druhé stejně jako i nás samotné. A protože štěstí přeje připraveným, měli bychom být i my připraveni na to, že na nás někdy může podobná finanční tíseň dolehnout.

staré mince

A co obnáší taková připravenost na možné finanční problémy? Třeba i skutečnost, že víme, kde bychom si vzali půjčku, kdyby byla tato vzhledem k naší nesolventnosti nezbytná či alespoň žádoucí.

A kam bychom se tedy měli ve finanční tísni obracet? Pokud máme jinak vysoké příjmy, dokonale vypadající registry dlužníků a další předpoklady, můžeme si z půjček vybírat a nemusíme dlouze spekulovat nad tím, co si vybrat. Ale pokud je to zlé, měli bychom vědět, že existuje hypotéka bez dokládání příjmů, která se dá získat u nebankovní společnosti. Taková hypotéka je totiž dostupná i těm, jimž by odmítli žádost o půjčku jinde, ta je tu i pro toho, kdo není podle bankovních úředníků bonitní.

vysypané mince

A stačí jenom málo, aby kdokoliv takovou nebankovní hypotéku dostal. Stačí mít nemovitost, která by se dala na celou dobu splácení do zástavy jako záruka, že půjčené peníze nezmizí v nenávratnu, stačí schopnost splácet, a problémy jsou ty tam. A kdo by si zrovna takovou půjčku nechtěl vzít? Snad jedině úplný blázen.