Školní den

Jako malá holka jsem se velmi těšila až budu chodit do školy. A poslední rok, když jsem byla ve školce, tak jsem se nemohla dočkat, až půjdu do první třídy. Protože babička mi slíbila, že mi koupí opravdu krásnou školní aktovku. Těšila jsem se na to, protože jsem chtěla velkou školní tašku. Nyní vím, že velká taška do školy je blbost. S taky si pamatuji, jak vypadala moje první školní aktovka. Byla to taková malá krabice, která byla růžová a byli na ní fialové kočičky. Dneska už by to byl úplný kýč, protože dnešní děti mají ihned v první třídě různé moderní, a hlavně značkové aktovky. Je to škoda? Myslím si, že ano, děti by měly mít v první třídě hravé aktovky a hlavně lehoučké, já tahala těžké tašky. Myslím si, že v dnešní době jsou už vážně od základu jiné aktovky, spíše takové jiného tvaru. Dříve taky tašky vypadaly jedna jako druhá.

Život jako nepopsaný list papíru.

A taky si pamatuji, jak mě babička říkala, že za ní byly úplně jiné tašky. Prý byly dost škaredé, kožené a neforemné a bez obrázku. To ale nic nemění na tom, jestli někoho škola baví nebo ne. Já abych se přiznala, tak mně učení vždycky šlo a bavilo mě to. A říkala jsem si, že vzdělání je pro člověka hodně důležité. Nebo vy si to nemyslíte? Co je pro vás více? Vzdělání anebo zábava?

První třída mě moc bavila.

Protože u nás na základní škole se jeden kamarád rozhodoval, jestli se bude dávat vzdělání v přírodopisu, ve kterým exceloval anebo půjde na nějakou sportovní školu, protože sport ho bavil a taky měl opravdu skvělé sportovní výsledky. Je to opravdu někdy těžké rozhodování a člověk si musí ujasnit, co pro něj vzdělání znamená a jestli se chce v budoucnu taky tomu věnovat. Protože pokud se chcete stát třeba učitelem, tak vás jistě nemine taky další vzdělání na vysoké škole. To vy ale jistě víte. Já jsem studovala zdravotní školu a mám sice jenom a maturitu, ale taky mi to dalo zabrat.