Vestavěné skříně v Praze řeší úložný prostor v každém bytě

Výklenky

Nejčastěji se vestavěné skříně Praha Sten-skrine montují po celé délce rovné stěny, případně ve zkrácené délce, a to v běžné hloubce 60 cm, která je typická pro šatní skříně, zejména kvůli rozpětí šatních ramínek. To však není striktní pravidlo, jednou ze zásadních výhod těchto řešení je výrobek „ušitý na míru“ přesně podle požadavků zákazníka. A ty bývají mnohdy i velmi atypické. Takto lze přepažit nevzhledný oblouk nebo křivé rohy, problematickou omítku, ukončení stropního podhledu, ale třeba i vyplnit různé výklenky a tím využít prostor pro ukládání věcí.

šatní skříně

Můžete se také setkat s řešením, kdy se skříň umístí do pravoúhlého rohu místnosti, čímž se celkově zlepší (např. dle Feng-shui) proudění energie, v půdorysu zaujímá tvar pravoúhlého trojúhelníka a hodí se zvláště tam, kde by bylo obtížné rozložit sedací soupravu s konferenčním stolkem, květiny, akvária a jiné bytové dekorace.

nábytek do ložnice

Využijte prostor bezezbytku

Nahlédnete-li do katalogu nábytku většiny specializovaných obchodů, půjde o skříně nízké, jejichž výška nepřesáhne 200 – 210 cm. Vypadají pěkně a jistě plní dobře svou funkci, ovšem je tu stále ten „mrtvý prostor“ nad skříní, který u běžné výšky stropu dělá téměř půl metru. Ten obvykle vyplníme květinami anebo zůstane prázdný, a to je zvláště v malých bytech neekonomické plýtvání úložným prostorem.

A zde právě mohou nastoupit vestavby na míru, které vyplní prostor od podlahy ke stropu. Lze je umístit v bytě třeba do předsíně, kde nám její zúžení v podstatě nebude vadit, tím se ušetří naopak prostor v obytných místnostech. Dekorativní květiny tu lze zavěsit na zeď, nejlépe tam, kde na ně dobře vidíme, třeba naproti sedací soupravě, čímž se obývací pokoj či ložnice promění v prostředí příjemné a útulné, tedy nepůjde o žádné skladiště věcí.

Vestavěná skříň pak může sloužit i pro ukládání sezonního oblečení a sportovních potřeb nebo hraček, máte vše přehledně vyskládáno na jednom místě a odpadá neustálé hledání, pobíhání po bytě a reptání: „…kam jsem to vlastně uklidil a teď to nemohu najít“.

4.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup