Máte volno, nadšení pro tvořivou práci a umíte šít?

Pokud patříte mezi zkušenější švadlenky, něco už jste si ušily, tak se nemusíte bát, pustit se do práce. Většina kabátů je ušitá jen z několika dílů, takže by to neměl být problém. S trochou trpělivosti a soustředění to určitě zvládnete. Při výběru upřednostňujte jednodušší model, i ten může být hezký, pokud si zvolíte zajímavou látku.

Látka je základ a nebojte se do ní investovat více peněz. Můžete zkusit třeba flauš. Jde o osvědčenou silnější a hřejivou textilii, která se dříve dělala pouze z vlny a dnes se pro její výrobu přidávají syntetické látky, které zlepšují vlastnosti tkaniny. Jde například o přidání viskózy nebo polyesteru. Látka je velice příjemná na dotyk a splňuje všechny podmínky pro využití na zhotovení teplého oblečení.

šicí stro

Základem flauše je mykaná vlna, která se zpracovává protkáním dvou osnov tkaniny. Povrch materiálu se upravuje valchováním, čímž se tkanina výrazným způsobem zhustí. Flauš už jste určitě v jedné jeho podobě měli možnost potkat. Dělá se z něj potahová látka pro kulečníkové stoly. Ta se ale dělá specifickým způsobem, který vytváří požadované vlastnosti textilie.

Pokud budete chtít kabát podšít, což nemusí být úplně nutné, budete potřebovat i dostatečné množství látky na podšívku. Vybrat si můžete z mnoha materiálu, jen se vyhněte pružným látkám, pletenině a umělému hedvábí.

kabát

Budete potřebovat i speciální látku nanášející se žehlením, která slouží k vyztužení klop, límců, nebo k částečnému vyztužení přední části oděvu, aby držel tvar. Můžete zkusit například vlizelin.

Každý kabát potřebuje také slušivé a nevšední knoflíky, které mu dodají zajímavý vzhled. Nezapomeňte si jich zakoupit více, ať vám zůstanou náhradní kusy.

Všechny tyto potřeby od látky jako je flauš až po nitě a nůžky můžete pohodlně zakoupit prostřednictvím e-shopu.

Pokud už patříte k velice zkušeným švadlenkám, můžete si střih vyrobit. Pro ostatní je zde možnost zakoupit přímo ve specializované prodejně střih, nebo si jej obstarat z módního časopisu o šití anebo z internetu, kde najdete mnoho blogů a doporučení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup